Projekt wnętrza kuchni z jadalnią w domu jednorodzinnym

realizacje

W ostatnim poście, do lektury, którego bardzo zachęcam, opisałam projekt wnętrza łazienki z wykorzystaniem betonu architektonicznego. Dzisiaj chciałabym podzielić się moim nowym projektem kuchni połączonej z jadalnią w domu jednorodzinnym w Krakowie. Projekt wnętrza wymagał przede wszystkim otworzenia kuchni na jadalnie z wyjściem na taras, aby doświetlić oraz powiększyć przestrzeń kuchenną. Do tej pory kuchnia i jadalnia były osobnymi przestrzeniami. Wnętrze kuchni nie jest zbyt duże. Projekt wymagał wyburzenia ściany, powiększając kuchnie o jadalnie z widokiem na taras.

Stylistyka w pozostałej części domu to przede wszystkim drewno, białe ściany, kominek pokryty kamieniem oraz duża ilość obrazów na ścianach. Wszystko to dało dobrą bazę i inspirację do stworzenia projektu na nową kuchnie z jadalnią. W projekcie utrzymałam stonowaną i przytulną stylistykę domu, bazując na podobnych materiałach, jakie dominują w pozostałej części domu.

Moim głównym celem było stworzenie otwartej przestrzeni domu, zachowując spójny charakter każdego z pomieszczeń. Fronty szafek w kuchni wykonane są z mdf w jasnoszarym kolorze, ozdobione bardzo prostymi złotymi uchwytami firmy skandynawskie uchwyty. Płytki w kuchni to heksagony z kolekcji Raw decor. W jadalni ogromny drewniany stół, a nad nim dwie kultowe lampy ph50.

Dopełnieniem klasycznego, lekkiego i minimalistycznego wystroju wnętrza jadalni jest vintage sideboard, a nad nim duży obraz podkreślający kolorystykę całego domu. Komodę vintage typu sideboard, która fajnie wpasuje się do wnętrza jadalni i salonu, można znaleźć na każdym większym pchlim targi, albo już odrestaurowaną na stronie patyna.pl, tak jak wiele innych ciekawych vintage dekoracji do domu. Połączenie klasycznego i minimalistycznego wystroju z antykami, vintage dodatkami lub samemu wykonanymi meblami tworzy oryginalny i niepowtarzalny wystrój.

Fajnym rozwiązaniem okazało się zlikwidowanie dodatkowych drzwi do kuchni wiodących z korytarza, a w ich miejsce przeciągnięcie rządu szafek plus małą wyspę, tworząc dodatkowy blat roboczy, a także przestrzeń do siedzenia dla dwóch osób. Aby zapewnić dostęp światła w korytarzu i kuchni, przy wyspie zdecydowałam się wstawić urocze okno w metalowej ramie z parapetem na kwiaty i zioła 🌿

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *