Projekt wnętrza łazienki – drewno, granat, beton i kwiaty doniczkowe

realizacje

Ostatnio na moim blogu pojawiały się głównie projekty wnętrz mieszkań w kamienicy, w tym np. taka minimalistyczna łazienka art deco. Teraz czas na projekt wnętrza łazienki w jednym z krakowskich mieszkań w Nowej Hucie, który okazał się niemałym wyzwaniem. Właściciele mieszkania ze względu na ograniczoną możliwość umiejscowienia pralki z osobną suszarką rzucili mi wyzwanie zaprojektowania łazienki, biorąc pod uwagę wyżej wymienione sprzęty.

Taki projekt wnętrza łazienki można powiększyć optycznie, dzięki podwieszanej szafce pod umywalkę ze sporym lustrem oraz ścianka z lustra na całej wysokości łazienki stanowiąca jedną ze ścian, na której zamontowana będzie drewniana roleta

Jeśli chodzi o kolorystykę i wykończenie, właścicielom bardzo zależało na granatowych akcentach aranżacji łazienki. Było to w efekcie dobrą inspiracją do  połączenia granatowych frontów mebli z betonem architektonicznym np. od Luxum mają piękne odcienie betonu i płytkami drewnopodobnymi w kształcie jodełki. Całość podkreślona metalowymi akcentami w postaci ramy prysznica i lustra oraz klamki i opraw oświetlenia.

Na szczęście nowe technologie i możliwości pozwalają na takie akrobacje. Ze względu na mały metraż łazienki użyłam funkcjonalnych i sprytnych patentów. Pralka z postawioną na niej suszarką i piecykiem gazowym ze względów estetycznych zostały schowane za drewnianymi roletami. Prysznic z odpływem liniowym i łamaną szybą prysznicową, która po złożeniu pozwoli na swobodny dostęp do pralki, suszarki i piecyka.

W formie dekoracji ostatnio moje ulubione, kwiaty doniczkowe. Monstera w betonowej donicy na posadzkę, która pięknie powieli się w odbiciu ściany z lustra, a na półkę nad toaletą, małe słodkie eszewerie w betonowych doniczkach w geometrycznych kształtach. W Krakowie ogromny wybór kwiatów, a przy okazji miła i kompetentna obsługa w Ogród Łobzów i Lola Flora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *