Renowacja lampy z gazetnikiem w kamienicznym mieszkaniu

diyporady

Przygotowując niedawno opisany na blogu projekt wnętrza w kamienicznym mieszkaniu, wyszperałam starą lampę z gazetnikiem pochodzącą z lat 60. Strasznie urzekło mnie piękne i zarazem praktyczne połączenie lampy stojącej z małym stolikiem i bardzo funkcjonalnym gazetnikiem. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym jej nie przygarnęła, trochę podreperowała i użyła do nowej aranżacji mieszkania.

Totalnie zakurzona i zaniedbana, z popękanym blatem i połamanymi drutami wymagała kompleksowej opieki. Zaczęłam od demontażu i wyprania materiału z abażura. Okazało się, że po praniu z odcienia szarości nabrał żółtych kolorów, które nie bardzo będą pasować do wystroju, jaki planuję w mieszkaniu. Na szczęście jest firma, która wykonuje abażury na zamówienie. Można samemu wybrać dowolny materiał i kolor, a dodatkowo biorąc pod uwagę starą konstrukcję abażura zamówić odpowiedni w pasującym rozmiarze. Firma 3Gazele tworzy takie piękne, kolorowe cuda, które mogą stać się ciekawą i oryginalną dekoracją wnętrza.

Kolejnym etapem był demontaż i odnowa drewnianego blatu. Po zeszlifowaniu wierzchniej warstwy starej politury naniosłam impregnat i nowy bezbarwny matowy lakier, który wydobył wcześniej niewidoczne, piękne słoje drewnianego blatu. Na koniec odmalowanie i wymiana drutów gazetnika na nowe w kolorze czarnego matu.

Rezultat widać na zdjęciach, sami oceńcie jak wyszło. Ja jestem mega zadowolona z efektu renowacji, a jeszcze bardziej z nowej oryginalnej ozdoby w kamienicznym mieszkaniu. Zachęcam do szperania po strychach, targach i internetach w poszukiwaniu takich nietypowych dekoracji. Dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu, frajda ze stworzenia własnego dzieła, a na koniec niepowtarzalna dekoracja naszego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *