Projekt mieszkania pod wynajem krótkoterminowy

realizacje

 

Mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy – określenie grupy docelowej

Pierwszym podstawowym działaniem, jakie powinniśmy wykonać projektując mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy, jest określenie docelowej grupy klientów. Życzeniem właścicieli mieszkania opisanego w tym artykule, było zaprojektowanie przestrzeni, która przyciągnie jak największą ilość turystów na   popularnych portalach oferujących wynajem.

Moim pomysłem było stworzenie wnętrza dopasowanego do młodego pokolenia, tak zwanych millenialsów, inaczej pokolenia Y, osób urodzonych między 1980 a 1994 r. Osobnicy tego pokolenia w większości są ciekawi świata i często podróżują, oraz są wiernymi użytkownikami popularnych portali z ofertami mieszkań na wynajem. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki powstało wnętrze, którego efekty widać na zdjęciach obok. Projekt jest dość spory, dlatego dzisiaj wrzucam samą sypialnię, natomiast resztę pomieszczeń opiszę w osobnych postach.

Wyposażenie sypialni w mieszkaniu na wynajem 

Obecne pokolenie młodych ludzi w większości docenia minimalistyczne i funkcjonalne wnętrza, w pełni wykorzystujące przeznaczenie zagospodarowanej przestrzeni. Z tego względu najlepiej ograniczyć się do podstawowych mebli.

Dwuosobowe łóżko, stoliki nocne, a nad nimi wiszące lampy oraz jedna pojemna komoda w zupełności wystarczą jako wyposażenie sypialni. Surowy drewniany parkiet oraz białe meble i ściany, idealnie kontrastują z elementami intensywnej zieleni zaakcentowanej w tekstyliach. 

Szczególny sentyment mam do starego drewnianego krzesła, które było pierwotnym elementem poprzedniego wystroju tego mieszkania. Na szczęście udało się je odrestaurować i obić w przepięknym, intensywnym kolorze ciemnozielonego weluru. Projektując mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy dla millenialsów, nie mogłam zapomnieć o użyciu modnego koloru millennial pink. W tym projekcie jest on widoczny na zasłonach i ozdobnych poduszkach. Dopełnienim całego wyglądu są elementy błyszczącej miedzi i różowego złota widoczne przy wykończeniu wiszących lamp i uchwytach komody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *